Twierdza Anthurium

Twierdza Anthurium

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-01-25 16:09:29

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Organizacja

Witam,

Stwierdziłem, że przydałoby się jakoś zorganizować poczynania Anthurium...

Porządki personalne

Osoby, które obecnie są mają dostęp do skarbca i zbrojowni gildii, oraz mogą wysyłać masowe PW.

Z pośród tych osób chciałbym wyznaczyć pare na stanowiska :

Przywódca gildii - Mortyshja
Zastępca - Psychus

Skryba - widziałbym tu chętnie Visennę, gdyż to głównie jej zawdzieczamy opis, stanowisko nie wymagające wiele wkładu co też by pasowało z obowiązkiem nauki do matury w rl.. Jeśli Visenna się zgodzi i nie będzie nikt miał przeciwskazań to otrzyma to stanowisko.

Zbrojmistrz - Przydała by się jedna osob, która by zbierała zapotrzebowanie na dany sprzęt i dbała o jako taki ład w zbrojowni. Ciężka praca szczególnie jak się zbrojownia zapcha zbędnym sprzętem.

Dyplomata wojenny - Psychus (chyba najdłużej gram i najwięcej osób znam więc mam troche kontaktów).

Dyplomata ekonomiczny - osoba, której zadaniem byłoby nawiązywanie kontaktów ekonomicznych z innymi gildiami, graczami w celu wymiany np. surowców lub ekwipunku.

Główno dowodzący wojsk - w związku z planowanymi zmianami na DoH (wprowadzenie czegoś w rodzaju "wojny gildii", "zmasowane ataki wojsk") przydałaby się osoba, która przedkłada walkę wojskiem nad pojedynki. Do jej zadań należałoby stworzyć oddział (rekrutacja ciekawych osób z zastrzeżeniem, że Rada może je usunąć) i opieka nad tym oddziałem, tzn. jeśli będą czegoś np potrzebowali ze zbrojowni czy skarbca gildii w rozsądnych proporcjach pomoc w zdobyciu tego.

Mistrz miecza - osoba, której obowiązkiem byłoby dowodzenie oddziałem walczącym głównie pojedynkami, obowiązki podobne jak Główno dowodzącego wojsk.

Dyplomata - osoba, która ptrafi zdobywać kontakty z innymi graczami, mile widziana często w karczmie, obowiązkiem byłoby nawiązywanie znajomości z innymi w celach, które mogą być korzystne dla Anthurium.

Oddziały

Gdy znajdą się chętne osoby do dowodzenia oddziałami stworzę wam sztandary. Jeśli będzie widoczna inicjatywa stworzenia odznak aby odznaczać członków też zrobię.

Rada Anthurium

Skład : Mortyshja, Psychus, Visenna

Cele Anthurium

Dobrzy by było gdybyśmy znajdowali się w którymś rankingu, podnosi to prestiż gildii.

Ogólne cele:

Nie jesteśmy formacją nastawianą na toczenie wojen, wszak jeśli zajdzie potrzeba staniemy do walki.

Jesteśmy gildią mającą na celu dobrą zabawę przykład - forum.

Możemy stać się gildią najemniczą tzn. możemy przyjmować zlecenia np. na wydobywanie surowców, zlecenia na jakieś osoby... oczywiście wszystko odpłatnie. To zależy już od was.

Forum

Sprawa forum, w poprzedniej erze forum obumierało powoli, nadal nie ma obowiazku uczestniczenia w jego życiu, lecz uczestniczenie daje pewne przywileje, ponieważ możemy się tam jako tako zaznajomić co sprawia, że zyskujemy do siebie w pewnym stopniu zaufanie, a także usprawnia to funkcjonowanie gildii i wspólną zabawę. Brak uczestnictwa w życiu forum może spowodować to, iż ktoś poprostu zostanie odludkiem..

Chwilowo to tyle, czekam na chętnych do stanowisk, w razie kilku chętnych przeprowadzimy konkurs na forum.

Pozdrawiam
Psychus

Czekam na chętnych do objęcia stanowisk..

Offline

 

#2 2007-01-25 19:06:21

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Organizacja

Moje propozycje do, których chciałbym abyście się odnieśli..

Skryba - Visenna (pisałem jej na PW czemu ona, jej autorstwa jest opis)
Mistrz miecza - Gayla (zaraz po mnie ma najwyższe statystyki)
Główno dowodzący wojsk - kto się czuję na tyle silny by zbudować armię? Jeśli będzie brak chętnych ja przejme to brzemię...
Dyplomata wojenny - Psychus (uzasadnienie wyżej)
Dyplomata - kto z was nie boi się karczmy ?
Dyplomata ekonomiczny - albo dyplomata albo dyplomata wojenny (półaczone będzie)
Zbrojmistrz - też widze brak chętnych więc zajmę się tym ja.. chyba, że ktoś się zgłosi..

Ponadto chciałbym otworzyć rekrutację do gildii..
Warunki :

1. Przebycie okresu próbnego w gildii, dwa tygodnie
2. Nie podpadnięcie komukolwiek
3. W miare możliwości i chęci zapoznanie z resztą gildiowiczów (nie potrzebne nam odludki)
4. Przynajmniej 5 postów na forum..

5. Sprecyzowanie kierunku rozwoju postaci (wojsko , pojedynek)+ dołączenie do odpowiedniego oddziału

Czekam na uwagi..

Offline

 

#3 2007-01-26 19:46:09

Gayla

Member

3220991
Zarejestrowany: 2006-10-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Organizacja

Co do rekrutacji, uważam, że dobrze by było jeszcze przed przyjęciem trochę przepytać kandydata. Taką małą rozmowę kwalifikacyjną z nim przeprowadzić.

Offline

 

#4 2007-01-26 22:49:25

Lady Mabh

Member

3003754
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-10-01
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Organizacja

Rozmowa kwalifikacyjna... A o co chciałabyś się pytać? Tak przykładowo

Offline

 

#5 2007-01-27 01:21:24

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Organizacja

Lady taka rozmowa polegała by na tym aby sprawdzic czy potrafi wczuć się w klimat.

Przykladowo..

Psychus : Witaj, Panie czemuż to chciałbyś przekroczyć progi Anthurium..?
xxx : Elo, ziom o co Ci chodzi przyjmiecie mnie czy nie? Jak nie to ch Ci w d..

Coraz więcej takich oszołomów jest a nie chciałbym by Anthurium stało się kolejnym Zakonem Miecza Północy czy Łowcami Głów.. Rekrutacja ma na celu wyłapanie ciekawych osób, które mogą nam coś zaoferować (chodzi napewno nie o materializm) jakąś pożywkę intelektualną..

Dlatego taka rozmowa jest przydatna

Offline

 

#6 2007-01-27 14:27:17

Lady Mabh

Member

3003754
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-10-01
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Organizacja

No chyba, że tak. Podejrzewam, że nikt z naszych gildiowiczów nie chciałby mieć takich ludzi w naszych szeregach

Offline

 

#7 2007-01-27 16:23:58

Mastrangelo

New member

Zarejestrowany: 2007-01-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: Organizacja

Mam wrazenie, ze byloby wogole milo miec jeszcze kilka osob w gildii. Nie wydaje Wam sie? Ja mam wrazenie, ze jest nas troszku malo.

Offline

 

#8 2007-01-27 16:27:13

Mastrangelo

New member

Zarejestrowany: 2007-01-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: Organizacja

A co do rozmowy kwalifikacyjnej, mozna wyznaczyc dwie lub trzy osoby, ktore po rozmowie wydawaly by opinie i czleku, jesli przynjamniej dwie bylyby pozytywne przyjmowaloby sie chetnego.

Offline

 

#9 2007-01-27 18:11:18

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Organizacja

Jak chodzi o przyjmowanie nowych ludzi rozmawiałyśmy o tym z 3 dni temu z Mortyshją ;-) Może to skopiuję, to każdy zrozumie, do czego służyłaby rozmowa kwalifikacyjna... (to będzie długi post... ale śmieszny moim zdaniem) (podaję nazwę użytkownika, gdyby jeszcze do kogoś pisał...)

(pw w DoH'u do mnie) Temat: gildia
Wysłane przez Dalandil o 16:43 dnia 22.01.07
weźniesz mnie do gildii????
(moja odp)
A co się stało? Należysz już do swojej gildii... coś się tam dzieje nie tak? Też miałam tego typu problemy kiedyś...
Możę Cię wezmę do gildii ale muszę wpierw dogadać się z założycielami gildii, do której należę.
Czemu zmieniasz gildię? Kłopoty w niej czy coś innego?
(Dalandil)
No tak jaby. Założyciel niechce mi dać pozwonenia do zbrojowni gildi. Dogadamy się porozmawiaj z założycielem. OKI
(moja odp)
Nasza gildia generalnie rozwija swoje postacie ale również mamy forum wewnętrzne, na którym miło gdy ludzie się oddzywają- również stawiamy na zabawę poza automatyką i ściganiem poziomów. Napisz do Mortyshji. Ja co prawda mogę Cię przyjąć ale to ona jest aktualnym założycielem, więc jej pozostawiam decyzję.
Nie rozumiem, czemu Ci nie chcą dać pozwolenia. Coś nabroiłaś/eś?
(Dalandil)Nic nie nabroiłem podaj mi twój nr gg a to mój xxxx to sobie pogadamy

Co prawda wrażenie wywarł nikłe, ale nie należy przekreślać człowieka po jednym zdaniu, więc zaczęliśmy rozmowę na gg... a jako, że miałam humorek do dyskusji, to się potoczyło dość długo:

17:14:34 Visenna
witam, Visenna z tej strony kabelka
17:14:48 GG#
siemanko
17:15:48 GG#
odp
17:160 Visenna
czemu akurat pisałeś do Anthurium? co Cię zainteresowało?
17:16:20 GG#
co?
17:17:12 GG#
odp
17:17:57 Visenna
co Ty masz z tym odp, przecież nie utnę rozmowy w połowie!
17:18:12 GG#
ale oco ci chodzi
17:18:27 Visenna
jesteś... Dalandil?
17:18:39 GG#
tak
17:18:52 Visenna
no. bo już zwątpiłam.
17:18:56 GG#
czemu akurat pisałeś do Anthurium? co Cię zainteresowało?
17:194 GG#
oco ci w tym chodzi
17:19:20 Visenna
...eee... wiesz jak się nazywa gildia, do której chcesz się dostać?
17:19:30 GG#
no
17:22:22 GG#
czego nie odpisujesz
17:243 Visenna
a czego mam odpisywać na słowo "no"? mam napisać "acha"? niezbyt rozwlekła odpowiedź.
17:24:21 GG#
co obrażasz się na mnie
17:251 Visenna
nie... po prostu dziwna ta rozmowa. zadaję pytanie a Ty nawet nie kwapisz się na nie odpowiedzieć. to nie rozumiem czego nie zrozumiałeś w moim zdaniu.
17:25:13 Visenna
Anthurium to nazwa gildii, do której chcesz się dostać
17:25:41 GG#
no to ja wiem ale nierozumiem czego tak na mnie naskakujesz
17:25:49 Visenna
czemu akurat pisałeś do Anthurium? co Cię zainteresowało? - czemu oglądając spis gildii akurat naszą wybrałeś by się do niej dostać- to miałam na myśli
17:26:32 GG#
no bo ta mi się podoba
17:26:40 GG#
zrozumiano
17:27:29 Visenna
nie, szeregowy marshal nie zrozumiał. prosić jeszcze raz o wytłumaczenie.
17:281 GG#
n0o bo ja nie rozumiem
17:28:15 GG#
denerwujesz mnie już
17:28:41 Visenna
z tymi nerwami to nie bardziej niż na odwrót. albo odezwij się do Mortyshji albo próbuj szczęścia w innej gildii
17:292 GG#
wiesz co
17:
29:10 GG#
<jakieś kwiatki>
17:29:48 GG#
<masa serduszek>
17:30:28 GG#
obraziłaś się na mnie
17:33:20 Visenna
co właściwie chciałbyś od gildii- wstępu do zbrojowni, coś dalej?
17:33:44 GG#
nie a co
17:34:46 Visenna
tak się pytam
17:354 Visenna
napisz do Mortyshji- ona jest założycielem, ona decyduje
17:35:44 GG#
myszlisz że ja do takiej gównianej gildii pójde
17:36:53 Visenna
oj oj, celuj do gothic 2 bo z nimi będziesz na równym poziomie
17:36:59 Visenna
oczywiście mówię o umysłowym
17:37:13 GG#
co
17:43:13 GG#
odpisz
17:44:29 Visenna
jesteś kompletnie niezrozumiały. Po choinkę piszesz do mnie prośbę o dostanie się do gildii jak po chwili ją krytujesz, nic o niej nie wiedząc? to tylko świadczy o niskim intelekcie i to tyle co mam do powiedzienia.
17:45:41 GG#
dobra przepraszam za tą gildie i ja cię jednym wsłowe '' kocham''
17:46:58 Visenna
jesteś stuknięty. ja nie kocham po 2 minutach rozmowy i śmieszy mnie coś takiego.
(ban)

(rozmowa z Mortyshją) 17:57:30 Visenna
taki wyciąg  w międzyczasie kupa serduszek , kwiatków i innych ... hm- śmiesznych rzeczy. i pomyśleć, że starałam się być miła...
17:55:05 Mortyshja (GG#)
też do mnie pisał ostatnio taki jeden.. no i przyjełam go... ale po minucie już chciał zbroje i nie wiadomo co... echh.. to go wyrzuciłam.
18:02:22 Mortyshja (GG#)
u mnie mu się nie udało.. to myślał ze Ty go przyjmiesz..

Takich osób raczej nie chcemy... i taka rozmowa (lub poprowadzona przez kogoś lepiej weryfikującego ludzi niż ja ;-)) odgórnie ich wyklucza.

Jak chodzi o plany takiej rozmowy to całkiem nieźle się zapowiadają... tylko nie przesadzajmy z tym wszystkim by nie znudzić potencjalnych kandydatów (nawet Ci umiejący grać postaciami, jeżeli będą mieli przed sobą poustawiane same kłody, w końcu zrezygnują).
I tak btw... Jak jest opis naszej gildii na końcu jest coś takiego:
Sapere aude
Ośmiel się być mądrym

- tutaj mieliśmy właśnie wypisać, co chcemy od kandydatów... przynajmniej jak pisałam ten txt to takie były moje zamierzenia. Dzięki temu część tych niepożądanych osób (jeżeli będzie się kwapić by to przeczytać) zrezygnuje nawet bez pisania PW.

Offline

 

#10 2007-01-27 23:43:03

Mastrangelo

New member

Zarejestrowany: 2007-01-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: Organizacja

Zdaje sie ze powstal maly problem z przyjmowaniem nowych do nas. Chcialbym powtorzyc moje zdanie. Uwazam, ze gildia powinna byc otwarta na nowych, w sumie nie kazdy jest stukniety, choc i takich jak wyzej zalaczony przyklad pokazuje, nie brakuje. A tak na marginesie uwazaj Visenno komu dajesz numer na gg (hehehe). Mysle, ze wyznaczenie dwoch, trzech osob jako egzaminujacych, mogloby rozwiazac klopot. Pozdrawiam.

Offline

 

#11 2007-01-28 00:45:58

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Organizacja

A mało wariatów w internecie? Cóż mi taki człowieczek grozi... każdy i tak przez katalog może się odezwać, a jak mi się nie spodoba, łatwo można się natręta pozbyć nie używając nawet banu, tylko przez IP(oczywiście zmienne w neostradzie ale i na to są rady.. choć to już specjalizacja nie ma lecz mego przyjaciela)

Nie mówię przecież, że mamy zamykać gildię przed nowymi twarzami! Ależ właśnie powinna otwartą być! Chyba nikt jeszcze nie stwierdził, że mamy ją czynić niedostępną. Toż dyskusja odbywa się nad tym, jakimi kryteriami przyjmować nowe osoby, nie czy je w ogóle przyjmować. Mam prawo jednak podjerzewać, że co do pomysłu osób egzaminujących, wszyscy się zgodzą.

Z różnymi osobami miałam styczność na DoH'u, a jaki miałam pierwszy w ogóle tutaj kontakt to wie Psychus. Teraz jest to śmieszne, ale wtedy wściekłość mnie pożerała gdy tylko go widziałam. Dlatego uważam, że jakaś selekcja być powinna. Z drugiej strony również spotkałam wiele dusz bliskich mej. Nawet gdy się nie zgadzaliśmy, można było ocenić, iż człowiek ten i jego zdanie warte są zapoznania się z nimi. Takich bardzo chętnie bym tutaj widziała.

Po maturze nigdzie nie wyjeżdżam (i tak trzeba czekać na wyniki i składać papiery na uczelnie), więc mogę później się tym zająć, jako 2 lub 3 osoba.. Bo podejrzewam, że i w karczmie często będę, i na forum postaram się udzielać (wewnętrznym DoH'a). A przegląd nowych osób oraz krótka rozmowa jak najbardziej będą mi odpowiadały, szczególnie że nieraz wstępuje we mnie wyjątkowa cierpliwość (jak było widać w poprzednim poście)

Offline

 

#12 2007-01-28 02:43:27

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Organizacja

Dałem pewne wymagania w profilu gildii.. Ci co je zrozumieją mogą od ręki wejść

Rekrutacja już jest otwarta dziś przejże nowych gracze może ktoś ciekawy się znajdzie

Visenno masz najlepszy przykład po sobie, że taka rozmowa już na PW ladnie wprowadza do gildii.. zadomowiłaś się tutaj bardzo szybko

Pozdrawiam

Offline

 

#13 2007-01-28 14:41:05

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Organizacja

*śmiech* A nie do końca... ze mną była inna historia! Przecież tak długo, jak prowadziłeś Strażnicę Mroku raczej się nie oddzywałam. Dopiero po jej zamknięciu i otworzeniu Anthurium jakoś poczułam się... częścią gildii. Tak więc zadomowiłam się tutaj szybko ;-). A rozmowa na PW- tak, zdecydowanie bardzo dużo dała!

Offline

 

#14 2007-01-28 18:14:08

Gayla

Member

3220991
Zarejestrowany: 2006-10-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Organizacja

No i proszę, chciałam ładnie odpowiedzieć po co rozmowa kwalifikacyjna (teraz dopiero, niestety wyjazd na wesele mnie spotkał) A tu wszystko już wyjaśnione bardzo obszernie.

Offline

 

#15 2007-01-29 12:25:38

Tsu Jin

Member

3118557
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 32
Punktów :   

Re: Organizacja

Uwazam, ze do rozmów kwalifikacyjnych nalezałoby stworzyc komnate na forum ogólnie dostepną..
Kandydat skladałby tam np. podanie o przyjecie do gildii... a nastepnie członkowie mogli by z nim porozmawiać.. ocenic jezyk styl klimatyczność...
i posłac posłńca do załozycieli z własna ocena kandydata

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bollywood.pun.pl www.akwalomza.pun.pl www.jedizakon.pun.pl www.managerskokow.pun.pl www.warrockcheats.pun.pl