Twierdza Anthurium

Twierdza Anthurium


#1 2006-10-21 16:52:27

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Reset Galimoru

Od jakiegoś czasu mowa jest o resecie wszystkich kont w Galimorze. Chciałbym poznać wasze stanowisko w tej sprawie.

Osobiście jestem na tak, gdyż pozwoli to na wprowadzenie nowych rzeczy, nowe zmiany nabiorą sensu, szanse zostaną wyrównane między wszystkimi graczami...

Głównie z tych powodów opcja resetu wszystkich kont mi odpowiada, mimo iż strace wszystko ale to w końcu są rzeczy nabyte...

Pozdrawiam
Psychus

Offline

 

#2 2006-10-21 17:37:03

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Witam.

Ja z kolei jestem na nie. Co prawda i tak nie dużo bym straciła, w końcu gram tylko od 1,5 miesiąca lecz wydaje mi się to trochę bezsensowne. Owszem, wyrównałyby się możliwości wszystkich graczy, ale czy w życiu nie jest tak samo? To tak, jakbyśmy chcieli wszystkich zamienić w niemowlęta by wszyscy mieli tą samą wiedzę. To jest rzecz nabyta, jak to zauważyłeś, ale za 2 lata znów sytuacja będzie taka sama... Znów będą gracze nowi- słabi i starsi- generalnie mocni. Co ja mówię... po 2 latach- dobre sobie! Nawet po miesiącu nowi gracze nie będą mogli nadążyć za starszymi.
Co do sensu nowych zmian chyba nie rozumiem co masz na myśli. Moim zdaniem te zmiany przez cały czas mają sens... No, nie wiem jak to jest na wyższych lvl ale wydaje mi się, że np. po skasowaniu tur sytuacja u wszystkich stała się trudniejsza... Chyba że masz coś innego na myśli.

Pozdrawiam,
Vissena.

Offline

 

#3 2006-10-21 19:30:49

Alvar

New member

Zarejestrowany: 2006-10-19
Posty: 9
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Witajcie

Obiektywnie:
    Jesli mowic o resecie w celu wyrownania wszystkich graczy to ten powod nie jest zbyt sensowny
I popieram to co napisala Visenna

To tak, jakbyśmy chcieli wszystkich zamienić w niemowlęta by wszyscy mieli tą samą wiedzę. To jest rzecz nabyta, jak to zauważyłeś, ale za 2 lata znów sytuacja będzie taka sama... Znów będą gracze nowi- słabi i starsi- generalnie mocni. Co ja mówię... po 2 latach- dobre sobie! Nawet po miesiącu nowi gracze nie będą mogli nadążyć za starszymi.

Subiektywnie:
    Lecz w obecnej mojej sytacji jestem jednak za resetem bo chcial bym sie sprawdzic z innymi graczami na rownych szansach.

Pozdrawiam
  ALvar

Offline

 

#4 2006-10-21 20:05:05

Tsu Jin

Member

3118557
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 32
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Jestem za resetem
Nawet za okresowymi resetami

a teraz uzasadnienie:
Na forum DoH wielu graczy sie wypowiadało w wiekszości słusznie ale i perełki sie zdarzyły głupoty. Jednak powtórze za wiekszoscią... żal zostawiac wszystko co sie zdobyło ale jednego sie nie zresetuje.. DOŚWIADCZENIA nabytego w trakcie gry. Doswiadczenie pozostanie jak i znajomi (patrz gildia) i wspólnymi siłami bedzie wszystko mozna odbudować.. Po resecie nikt juz nie popełni błedów które popełnił w swoich poczatkach (tylko nie mówcie, ze jestescie samymi ideałami chodzacymi po tej ziemi )

a teraz nawiąże do częstrzych resetów
Długi czas byłem mieszkańcem krainy, juz niestety nieistniejacej, gdzie w podobny sposób zdobywało sie poziom i bogactwa. Jednak dla najbardziej wytrwałych (patrz najwyzszy lvl) po zgromadzeniu odpowiedniej ilosci map mogli stanac w szranki z tajemniczym potworem...Jeśli ktos wygrał zostawał bohaterem krainy, nastepował reset kont i wszyscy startowali od nowa.. Jakos nikomu to nie przeszkadzało. Resety takie odbywały sie tak co 6 do 9 miesiecy a było ich w sumie 3 jak pamietam.

Jeżeli po resecie bedziemy mogli sie dalej razem skrzyknąć i tworzyc nasza własna historie to niczego mi nie bedzie żal...

pozdrowienia
dla Jadzi i Henia
co wódki nie zmienia

Offline

 

#5 2006-10-21 22:57:22

Lady Mabh

Member

3003754
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-10-01
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Re: Reset Galimoru

Ja nie mam określonego zdania na ten temat. Jednak jak już to bardziej skłaniam się na stronę sprzeciwu i zgadzam się ze zdaniem Visenny, że:

Visenna napisał:

za 2 lata znów sytuacja będzie taka sama... Znów będą gracze nowi- słabi i starsi- generalnie mocni. Co ja mówię... po 2 latach- dobre sobie! Nawet po miesiącu nowi gracze nie będą mogli nadążyć za starszymi.

Offline

 

#6 2006-10-22 04:54:57

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Co do sensu nowych zmian chyba nie rozumiem co masz na myśli. Moim zdaniem te zmiany przez cały czas mają sens...

Aktualnie te zmiany, które nastąpiły bez resetu nie mają najmniejszego znaczenia, ile musicie pokonać osób by zdobyć 30 lvl?

Osoba na 1 lvl musiała by pokonać około 400 osób w pojedynku to jest 4000 tur.
Osoba na 1000 lvl musiała by pokonać z 30 osób, co nam daje 300 tur.
Osoba na 40 000 lvl, jak ja wystarczy, że pokonam jedną osobę, 10 tur.

Przy takiej samej ilości tur nie ma szans by ktoś mnie dogonił, a wręcz różnica będzie się powiększać coraz bardziej.

Tak samo złoto, co z tego, że procent w skarbcu zostal obniżony do 0,3%, czy ktoś z was zarabia z procentów dziennie kilka bilionów? Ja tak, a mam stosunkowo mało złoto w porównaniu do innych graczy, którzy nie usuwali konta przynajmniej przez rok.

To jest rzecz nabyta, jak to zauważyłeś, ale za 2 lata znów sytuacja będzie taka sama... Znów będą gracze nowi- słabi i starsi- generalnie mocni. Co ja mówię... po 2 latach- dobre sobie! Nawet po miesiącu nowi gracze nie będą mogli nadążyć za starszymi.

Właśnie te zmiany to wykluczają, z tego co wiem ma być jeszcze zmieniony system przyznawania doświadczenia by tak szybko nie można było zdobyć lvl, im wyższy lvl tym wolniej będzie się go zdobywało, czyli odwrótnie do aktualnego stanu.

Reset również pozwoli na zmianę jednostek, rozbicie ich na większe różnice lvl i dodanie nowych, teraz nie dałoby się dodać np. Trolli, a chętnie bym kupił ich pare bo są słabsze od złotych smoków a lepsze np od mrocznych jeźdzców, ktoś mógłby powiedzieć, że kupił mrocznych jeźdzców i na tym stracił.

Tak samo już napomniałem adminów by zrobili coś z budynkami, dodali nowe a te rozbili troche aby nie można było tak szybko zbudować wszystkiego.

Aktaulanie jest tak, że gra się do 3k lvl a później zostaje karczma i nabijanie lvl nic więcej nie ma.

Visenno piszesz, że dwa lata by zajeło doprowadzenie do takiego stanu jak dziś jest, DoH istnieje dwa lata, a jeszcze zanim poszedłem do wojska na początku roku byłem w pierwszej 10 najlepszych graczy, miałem 2k lvl... Jak wróciłem to poprostu zdębialem widząc 30k lvl, a nie zaglądałem na DoH może ze 2/3 miesiące. Za duzo takich błędów było, które są teraz usuwane.

A dlaczego reset ma sens? Hmm, to tak jak pisanie programu, napisze się jakiś i okaże się, że zawiera błąd, bez ponownej kompilacji i uruchomienia go od początku ten błąd nie zostanie usunięty. (Tak, wiem że się informatyką interesujesz dlatego takie porównanie ).

Jeśli nastąpiłby reset, co wcale nie jest powiedziane, że nastąpi, bo nie wiem co admini na to, jeszcze z dwa tygodnie byli na zdecydowane nie, ale patrząc na sonde moze coś im się odmieniło, biorąc pod uwagę zmiany jakie chcą wprowadzić, wiem że istnieje lista przynajmniej 11 poważnych zmian jeszcze do wprowadzenia, wszak to tajemnica admistracji i moderatorów i nie moge wyciągnąć od nich o co konkretnie chodzi ale może część z nich nie ma sensu bez resetu.

Jeżeli po resecie bedziemy mogli sie dalej razem skrzyknąć i tworzyc nasza własna historie to niczego mi nie bedzie żal...

Jeśli miałby być reset, to pewne jest, że reaktywuje Anthurium i mam nadzieję, że nadal będziemy razem w gildii.

Co do doświadczenia z gry, nie jest to jedyne co nie jest do utracenia, nikt nie straci swojej historii jaką tu stworzył, wykreowanej postaci, zawsze będzie rozpoznawalny. Reszta to tylko rzeczy nabyte, można je mieć a można i nie, żaden problem je zdobyć.

Co do okresowych resetów, może tak może nie byle nie za często, w DoH własnie podobało mi się to, że moge grać bez końca, co prawda to ma jakiś sens jak moge coś robić prócz nabijania lvl. Nie wiem jakieś nowe labirynty, jakieś zadania, których możliwosć mam wykonania po jakimś tam lvl etc. Wtedy to by miało sens i można by było pozostawić jak jest...

Ale jeszcze raz np. dodanie nowych czarów i umiejętności dla postaci, co z tego, że były by dodane skoro pewnie były by dodawane tak aby co jakiś lvl można było jakąś dodać, dodałbym pewnie 3/4 nowych od razu  jak nie wszystkie, bo mój lvl mi na to pozwala, znalazłbym się w tym samym miejscu co teraz.

Mówisz Visenno, że szybko nie byłoby równych szans, wyobraź sobie każdego zaczynającego od zera, nie ma złota, nie posiada lvl, nie ma ekwipunku, szanse były by równe, jedyną przewagą było by doświadczenie w grze, a to można szybko nadrobić...

Offline

 

#7 2006-10-22 08:46:05

Renhl

New member

Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2006-10-14
Posty: 4
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Stanowczo jestem na nie. Już raz miałam za sobą reset kont na innym internetowym mmorpg i możecie mi uwierzyć, że większość osób się wyłamie, a gra straci dla nich sens. Ja przynajmniej zrezygnowałam po tym jak odebrano mi wszystko, łącznie z rangą barda, na którą ciężko pracowałam. Niedawno zaczęłam grać tą postacią, ale myśl, że będę musiała znów dochodzić do tego "śmiesznego" 16lvl mnie męczy. Nie lubię spędzać czasu na arenie, wolę sobie porozmawiać z ludźmi w karczmie, na pw i tak dalej. W ogóle głupotą jest udostępnianie karczmy od 5lvl. Ale to taka dygresja. Pogląd, że wszyscy będą równi? Szczerze? To zalatuje mi tu poglądami lewicowymi, ale mniejsza o to. Nigdy nie wyrównają poziomu. Bo ja na poziomie takiego, za przeproszeniem, "głupka" co z masą zwierząt chadza i zdań nie potrafi skleić, nie jestem. Póki co, to tyle ode mnie.
Pozdrawiam

Offline

 

#8 2006-10-22 15:29:43

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Też przed DOH'em grałam w klika innych gier. Wśród nich była jedna okresowa- więc wiem o czym piszesz Tsu Jinie. Tam wiedziało się, że człowiek dąży do czegoś, a nawet jak się nie uda to za 4 miesiące będzie wszystko od nowa... Mi osobiście gra się szybko znudziła. Pamiętam też, jak grałam w Wampira (tak, wiem że to jest nudna i bezsensowna gra dlatego po pierwszym miesiącu gry wchodziłam na nią raz na 2 tyg góra), miałam dość wysoki lvl... i w pewnym momencie wszystko skasowali. Jako, że nie bywałam zbyt długo w domu nie miałam czasu na grę i to olałam. Ale po pewnym czasie znów weszłam- próbowałam kogoś zaatakować a tu zonk- wszyscy mieli 1 lvl, prawie wszyscy rzucili tę grę. Mimo, że można zaczynać wszystko od początku, jakąś pustkę pozostawia fakt, że już tutaj się było, że dąży się do osiągnięcia minimum tego, co się miało. Pamiętam jak byłam na 15lvl i wspominałam: kurczę, przecież ja już byłam na 40lvl... ale jestem w tyle. Więc w każdym calu potwierdzam to co powiedział Renhl.
Myśl, że będę od nowa przechodziła te same labirynty mnie zniechęca... jak czytać po raz drugi tę samą książkę... wiedząc co się wydarzy za chwilę(mając mapkę, pamiętając co jest dalej), jaki jest morał i zakończenie.
Jasne, doh jest innym typem gry, bardziej liczą się tutaj inne rzeczy niż arenka Macie rację.
Co do Twojej, Psychusie, wypowiedzi też masz rację. Pozwoliłoby to na wprowadzenie nowych zmian... za pół roku będzie znów reset bo ponownie trzeba będzie wprowadzić te zmiany, za rok, za półtora roku etc. etc...
Nie wiem jak jest zbudowana ta gra, ale można zawsze zrobić backup kont bo to są zmienne jakkolwiek jest to stworzone.
Tak, wszyscy byliby równi na początku, tak jak kiedyś było. Osoby, które zaczynały gdy ta strona raczkowała też były równe potem się to pozmieniało. Nie widzę sensu w stwierdzeniu, że później trudniej by się zdobywało lvl... czy to, że dłużej będzie się zdobywało następny lvl spowoduje, że starsi i lepiej doświadczeni będą na niego pracowali dłużej a młodsi krócej? Będą się tak samo męczyć by dotrzeć do tej osoby na topie jak teraz, z tą różnicą, że nie będą dążyć do 80k lvl ale do 40lvl. Mimo wszystko tak samo długo będą tam dochodzić jak Ci najlepsi.
Jeżeli coś innego miałeś na myśli, to jaki jest sens by osoba, która gra 2 miesiące doganiała tą, która gra 2 lata? Przykre to raczej niż fajne. Gram na pianinie od bardzo dawna (hm... 11 lat), jakby mnie doganiał każdy po 2 latach to byłabym na poziomie osoby grającej 2 lata nie 11! Jak prawdziwy pianista wejdzie na scenę i zagra, wiem że może za następnych 11 lat też tak będę grać... ale teraz nie jestem w stanie, on jest wirtuozem. Gdyby wszyscy tak szybko się uczyli nie było by tej wyjątkowości i piękna. Przyrównanie przedstawionej sytuacji do gry pozostawiam Wam
Znowóż zacytuję Twoje stwierdzenie, że jest to rzecz nabyta Jednak nabyliśmy ją już a jak ją teraz stracimy, to zapał będzie chyba mniejszy, bo będziemy wiedzieli co jest dalej, jak to wygląda...
Jestem na nie, ale generalnie jest mi to obojętne. Jeżeli reset nastąpi to trudno, trzeba będzie wszystko od nowa zdobywać... to ma też swoje plusy, które już nie raz były wymieniane. Czy zaś się znudzi czy nie zobaczy się wnet więc teraz nie powinnam gdybać ;-)

Pozdrawiam,
do rychłego przeczytania,
Visenna.

Offline

 

#9 2006-10-22 15:46:42

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Visenno właśnie o to chodzi, że nie będzie jak było, nawet labirynty się zmienią, może ich układ pozostanie mniej wiecej taki sam ale nalegam już od dłuższego czasu u adminów by wprowadzili pewną zmianę, losowość tych labiryntów, znaczy, że prawdopodobieństwo że dwie osoby znajdą ten sam item w tym samym miejscu będzie nikłe, tak samo ktoś może przejśc labirynt praktycznie bez potworów a ktoś co krok na jakiegoś się nacinać.

Piszesz, że zmiany wprowadzane by były i kolejne resety by następowały, raczej nie, ostatnio pisałem z mikie na PW, że chętnie pomoge w implementowaniu nowych rzeczy do doha, wręcz troche go zjechałem za takie pozostawienie DoHa samemu sobie na ponad rok (przez tyle czasu nie było żadnej zmiany), co prowadziło do uniemożliwienia zmian tak by miały sens. Ostatnio mikie próbuje się do mnie dobić na GG ale jakoś niemożemy trafić na siebie, nie wiem co chce, ale jeśli by przyjął moją ofertę pomocy, to zmiany wprowadzane były by na bierząco tak by nie nastąpiła sytuacja, że ktoś zdobędzie jakiś lvl i tylko dalej nabijanie lvl mu pozostanie.

Wrzuciłem na forum doha ze sto pomysłów jak można by go udoskonalić, ulepszyć czy urozmaicić i powiem tylko tyle, że jesli udało by się chociaż część tych zmian wprowadzić DoH nie stałby się tylko areną i karczmą, było by wiele więcej możliwości pogrania np. tak jak są labirynty, zupełnie coś innego, ja takich pomysłów całkiem sporo mam, możliwość implementacji tego też posiadam więc to nie byłby problem, jedynym problemem jest właśnie przekonanie administracji do tego, od czego się wzbraniają.

Offline

 

#10 2006-10-22 16:08:00

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

To stawia sytuację tego resetu w zupełnie innym świetle. W tym momencie to nie będzie wprowadzenie korekt tylko odświerzenie całej gry... Tak stawiając sytuację opowiedziałabym się na "tak". Jednakże, jeżeli tak będzie to reset ten będzie za pół roku bo zanim napiszecie wszyscy razem wszystkie nowe skrypty minie tyle czasu Lepiej powoli a dokładnie, niż szybko i na odczepne.
Gdyby się zebrało kilka (chociaż 4-5) osób, modyfikujących poszczególne części, sytuacja na pewno byłaby dużo korzystniejsza.
Z innej beczki, pomysł zmianym labiryntów wydaje mi się doskonały. Nie byłoby już odkupywania tych mapek co mnie irytuje...
Osobiście też już myślałam o dodaniu nowych zadań i właściwie kilka pomysłów wykreowała moja chora głowa ;-). Jednak ostatecznie stwierdziłam, że i tak nic nie mogę zrobić- brak renomy i popularności powoduje nieuwierzytelnienie mojej osoby, osobiście też nie mam czasu (matura) więc szybko odrzuciłam wszystkie te wymysły. Bardzo się cieszę, że zbiera się większa ekipa w celu zrobienia czegoś nowego :]

Pozdrawiam z nową iskierką w oku,
Visenna.

Offline

 

#11 2006-10-22 16:21:06

Psychus

Samozwańczy Pan Mroku

3550249
Zarejestrowany: 2006-09-28
Posty: 83
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Może i nazwanie tego resetem kont było troche omylne ale głównie o to chodzi, bo jaki sens miałby takie zmiany gdy od razu moglbym wszystko mieć, praktyczne żaden...

Co do pomysłów to załóż nowy wątek z tym u nas się obagada co i jak i najwyzej podrzuci adminom

Offline

 

#12 2006-12-18 23:54:16

Tsu Jin

Member

3118557
Zarejestrowany: 2006-10-07
Posty: 32
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

doh po długiej przerwie powrócił... napisane jest (od tego ta dyskusja sie zaczeła) ze bedzie reset kont...
czyktokolwiek ma pojęcie jak to bedzie wygladało?
pytanie moze i głupie ale spotkałem sie z resetami na róznych on line RPG i raz stay poszły fru... a kska została... raz wyciupali wszystko do zera ale admin gruchnął niskim numerom po troche złota... niby takie bonusy... ale tu strasznie mnie ciekawi jak to bedzie bo nie wiem co do resa mam robić... taka stagnacja i czekanie?
kufa to jak w kokonie... nie wiadomo jak na zewnatrz a wychodzic trzeba!

Offline

 

#13 2006-12-22 15:54:58

Visenna

Member

1711062
Zarejestrowany: 2006-09-29
Posty: 88
Punktów :   

Re: Reset Galimoru

Psychus napisał:

Osobiście jestem na tak, gdyż pozwoli to na wprowadzenie nowych rzeczy, nowe zmiany nabiorą sensu, szanse zostaną wyrównane między wszystkimi graczami...
Głównie z tych powodów opcja resetu wszystkich kont mi odpowiada, mimo iż strace wszystko ale to w końcu są rzeczy nabyte...

I tutaj jest zawarte sedno ;-) Z tego wynika, że raczej nie będzie ani bonusów dla niskich numerów ani dodatkowych pieniędzy ani żadych innych rzeczy, które zaburzają równość wszystkich graczy.
Mnie też irytuje trochę to czekanie, nie ma zbytnio co robić- i tak zaraz to stracisz. Więc spokojnie czekam na reset praktycznie nic nie robiąc w grze.
Za okresowymi resetami zdecydowanie nie jestem... ale o tym decydują już modzi i admini.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.jedizakon.pun.pl www.akwalomza.pun.pl www.warrockcheats.pun.pl www.bollywood.pun.pl www.managerskokow.pun.pl